Вентиляція. Водопостачання. Каналізація. Дах. Облаштування. Плани-Проекти. стіни
  • Головна
  • стіни
  • Геометричні фігури для дітей 5 6. Як в ігровій формі навчити малюка дізнаватися геометричні фігури? Граємо з сортером

Геометричні фігури для дітей 5 6. Як в ігровій формі навчити малюка дізнаватися геометричні фігури? Граємо з сортером

Конспект заняття з математики.

Тема "Геометричні серветки"

мета: Закріпити вміння учнів розрізняти геометричні фігури за кольором і формою.

завдання:

освітні:

- вчити виділяти дані геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник) з безлічі інших.

Закріплювати навички орієнтування в просторі (вгору-вниз).

Розвиваючі:

Розвивати пам'ять, мислення, увагу.

Розвивати дрібну моторику рук.

виховні:

Сприяти вихованню акуратності при роботі з клеєм.

Сприяти вихованню почуття взаємодопомоги в учнів.

попередня робота: читання віршів про геометричні фігури, дидактичні ігри "Чарівний квадрат", "Знайди таку ж", "Полагодимо килимок", "

матеріал: Іграшка Зайчик, килимок з геометричних фігур, заготовки геометричних фігур на кожну дитину, клей-олівець, серветки, піднос, підкладка на кожну дитину.

Хід занять:

педагог: Сьогодні до нас на заняття прийшли гості. Привітайтеся з гостями. Молодці! Вітатися потрібно завжди. Це говорить про те, що ви виховані діти.
педагог: Хлопці, давайте візьмемося за руки і зробимо маленький коло.
«Зібралися всі діти в коло,
Я твій друг і ти мій друг.
Міцно за руки візьмемося
І один одному посміхнемося ».
Давайте подаруємо усмішку один одному (опустити руки подути на долоні)

педагог: Ой, хлопці, дивіться а у нас ще один гість, хто це? Правильно Зайка. Але чомусь він дуже сумний. Я зараз дізнаюся, що трапилося / прикладаю вухо / він говорить, що приготував для своєї Мами килимок, але ні як не може розібратися, що таке кола, трикутники, квадрати і чим вони відрізняються один від одного.

педагог: А ви хлопці знаєте ці геометричні фігури.

діти: Так

педагог: Тоді давайте допоможемо нашому Зайчику запам'ятати ці фігури, і зрозуміти чим вони відрізняються. Ти Зайка сідав зручніше і слухай.

Ми розглянемо зараз твій килимок. Який він гарний, яскравий. Які геометричні фігури знаходяться вгорі?

діти: Трикутники.

педагог: А скільки куточків у трикутника? Давайте порахуємо.

(Діти вважають) Три

педагог: Дізнаєшся відразу ти хто я, на нас ти подивися

У нас все, у нас всього природно по три

Три сторони і три кути, адже трикутник я.

(ФОТО №1)

Давайте згадаємо, які предмети схожі на форму трикутника?

діти: Косинка, парасольку, дах будиночка, ялинка, ковпак.

педагог: Молодці! А як називаються фігури які розташовані внизу?

діти: Квадрати.

педагог: Правильно квадрати. Скільки кутів у квадрата? Давайте порахуємо.

діти: Чотири кута.

педагог: Познайомимося друже мій, кожен кут мій прямий

Всі чотири сторони однакової довжини.

Вам представитися я радий, а звуть мене квадрат.

Які предмети вам нагадують форму квадрата?

(ФОТО №2)

діти: Стіл, вікно, двері шафки, телевізор, ...

педагог: Які геометричні фігури знаходяться посередині?

діти: кола

педагог: А скільки куточків в цій фігурі?

діти: Немає кутів.

педагог: Ні кутів у мене і схожий на блюдце я ...

На що ще схожий коло?

(ФОТО №3)

діти: На колесо, на кільце, блін, тарілку, сонце, кермо ...

педагог: Ой, які молодці, наш Зайка відразу повеселішав і він хоче з нами погратися.

Фіз. Хвилинка.

«Зайчику холодно сидіти, треба лапочки погріти.
Лапки вгору, лапки вниз, на носочках підтягнися.
Лапки ставимо на бочок, на носочках скок-скок-скок.

педагог: Діти, а Зайчик нам приніс в подарунок ще багато геометричних фігур. Він пропонує зробити вам геометричні серветки, які ви подаруєте своїм мамам. Зараз ви виберете собі будь-який квадрат і прикрасите його малюнком з геометричних фігур.

педагог: А скажіть, фігури у нас одного кольору?

діти: Ні.

педагог: Якого кольору ти вибрав фігуру?

А в тебе яка геометрична фігура?

педагог: Яка у тебе фігура?

педагог: Як ми будемо працювати, акуратно чи ні?

А намазувати фігурку будемо тільки в середині?

діти: Ні, будемо намазувати і краю і середину.

педагог: А після того, як приклеїли фігуру, що потрібно зробити, щоб вона не відклеїлась?

діти: Притиснути серветкою.

педагог: Діти, зверніть увагу на колір серветки. Вибирайте фігури іншого кольору, щоб вони були яскравими, красивими!

Візьміть з своїх підносів кружечок і приклейте його в правому верхньому куті. Молодці!

А тепер візьміть коло іншого кольору і приклейте його в лівому верхньому кутку. Ось які молодці!

Тепер в нижньому правому.

І тепер в нижньому лівому. Молодці хлопці!

А тепер ми візьмемо трикутник і наклеїв його посередині.

Молодці!

Самостійна діяльність дітей.

педагог: Зайка, подивися які гарні серветки зробили наші діти! Тобі сподобалось? Ми думаємо, що ти тепер запам'ятав, що таке коло, квадрат і трикутник!

Хлопці Зайка каже, що приготував для вас солодкі частування! Давайте подивимося, що він нам з вами приніс!

Матюхіна Людмила
Конспект заняття в молодшій групі для дітей 3-4 років «Подорож в країну геометричних фігур»

Тип НСД: заняття по закріпленню знань, умінь, навичок.

Тема НСД: « Подорож в країну геометричних фігур» .

вікова група дітей: 34 роки.

програмні завдання:

Удосконалювати вміння розрізняти, впізнавати і називати геометричні фігури, вправляти дітей в зіставленні форми предметів з геометричною фігурою.

Закріплювати вміння розрізняти контрастні за величиною предмети, використовуючи при цьому слова «Великий», «Маленький».

Закріплювати вміння порівнювати два предмети контрастних по ширині, використовуючи прийом накладення, позначаючи результати порівняння словами широка, вузька.

Закріплювати знання основних кольорів; формувати у дітей уявлення про різні відтінки кольору по світлин, використовуючи в мові слова «Світлий», «Темний», «Світліше», «Темніше».

продовжувати формувати просторові відносини«На», «Під», «Близько», Активізуючи ці слова в мові дітей.

Розвивати уміння аналізувати, порівнювати, виявляти і продовжувати задану закономірність (Зміна за формою і кольором)

Розвивати увагу, пам'ять, мова.

Виховувати дружні взаємини між дітьми, звичку спільно грати, займатися; бажання дітей допомогти героям в проблемній ситуації.

словникова робота: «Широка - вузька», «Велика - маленька», «Один - багато», приводи:

устаткування: іграшка «Колобок», казкові геометричні фігури, Мольберт, іграшки, розташовані по групі круглої форми.

демонстраційний матеріал: геометричні фігури різної форми, Кольору, розміру.

Роздатковий матеріал: «Розеточкі» по кількості дітей, Закономірність у вигляді «Шарфиків» з геометричними фігурами, трикутники: Великі і маленькі, доріжки: Широкі і вузькі, пензлика: Тонкі і товсті, баночки для малювання, серветки, червона гуаш.

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

Діти, до нас сьогодні прийшли гості, давайте з ними привітаємося. Які радісні обличчя стали у наших гостей, їм дуже сподобалося ваше привітання.

А ходімо подивимося, хто до нас ще в гості прийшов? (Колобок). -Здрастуй, Колобок! Ти від кого пішов ... - Діти, від кого пішов колобок? (Від бабусі, від дідуся, від вовка, від зайця, від ведмедя) і прикатился Колобок до нас. А на яку геометричну фігуру схожий колобок? (На круг).

1. Гра «Дізнайся фігуру» .

Колобок приніс нам багато різних геометричних фігур, Але не знає, як вони називаються. Хто ж йому може допомогти? Сідайте на килимок, і ти колобок сідай і запам'ятовуй.

(Почати з однакових фігур) - Діти, що це за фігура? - Якої форми? - Якого кольору? (6 геометричних фігур різної форми, Кольору, розміру).

- Що більше: Коло або квадрат? А яка менше? А як же нам перевірити? накладіть фігури один на одного і перевірте.

Запам'ятав, колобок все фігури? - Так, запам'ятав, велике дякую Вам діти! А хочете зі мною в дорогу вирушити? Тоді стаєте один за одним.

Раз два три чотири п'ять,

З колобком йдемо гуляти

Олександра Кужель, по снігах,

За засніжених лісах,

Поступіться нам дорогу,

Ми крокуємо дружно в ногу,

Нам морози не страшні,

Тому що ми дружні.

2. Д / І «Знайди предмет»

Хто це нас зустрічає? (Коло). Правильно, це наш друг коло, він уже до нас приходив в гості. Здрастуй, коло, що ти нам говориш? - діти, коло пропонує нам пошукати очима в групі круглі предмети, І знайшовши їх принести колобку і назвати, що ви принесли.

Ось скільки круглих предметів навколо нас.

Коло, підемо з нами.

3. Гра «Ялинки і доріжки».

Ой, хто це? (Трикутник). - Трикутник приготував нам якусь - то гру. - Що це у вас на столі лежить? (Трикутники і полосочки - доріжки). - Які у нас полосочки? (Широкі і вузькі). А як же нам перевірити, де Штрок, а де вузька? (Накласти один на одного). А скільки у вас трикутників? (Багато, а у мене? (один). Що можна викласти з трикутників? З великих трикутників викладіть великі ялинки, з маленьких трикутників - маленькі ялиночки.

Катя, яка в тебе ялинка вийшла? А у тебе, Саша? І т.д.

А тепер до ялинка давайте підберемо доріжки: До великої ялинці - широку доріжку, до маленької - вузьку. - Платон, яку доріжку ти підібрав для своєї ялинки? А ти Федір? І т.д.

Які ви молодці діти, як здорово у вас виходить.

Спасибі трикутник, нам було цікаво з тобою грати, але ми поспішаємо далі, якщо хочеш, підемо з нами.

Раз два три чотири п'ять,

З колобком йдемо гуляти

Олександра Кужель, по снігах,

За засніжених лісах,

Поступіться нам дорогу,

Ми крокуємо дружно в ногу,

Нам морози не страшні,

Тому що ми дружні.

4. Гра «Продовж візерунок».

Хто це тут плаче? (Квадрат). Квадрат, що трапилося? Я друзям хотів подарувати шарфики, але переплутав весь візерунок, що мені тепер робити і-і-і-і. Діти, хто ж квадрату допоможе?

Подивіться, що тут намальовано? Продовжуйте візерунок.

Спасибі, ви мені дуже допомогли, тепер я зможу порадувати своїх друзів подарунками.

5. Гра «Сховай Колобка».

Діти, ви любите грати в хованки? Ось і колобок любить і зараз він з нами пограє. Він буде ховатися, а ви його будете шукати. Закривайте очі. Куди сховався колобок? (Під стіл, на стіл, на підлогу і т. Д.)

Саша, куди сховався колобок? Та ін. дітей.

Ой, діти, подивіться, що колобок знайшов під столом? (Пензлик). Але пензлик у нас непроста, а чарівна, ми зараз перетворимося з вами в чарівників і будемо творити диво.

6. «Фарбування води».

Ми сьогодні будемо чарівниками, будемо фарбувати воду, у вас вийде червона вода різних відтінків. Що у вас в стаканчиках? (Вода). І у мене теж в стаканчику вода. Вона безбарвна, а ми її зробимо кольоровий.

Намочимо кінчик пензлика в стаканчику, трохи МакНДІ в фарбу і забарвимо пензликом нашу водичку. Витираємо пензлик про серветку, МакНДІ її тепер повністю в фарбу і забарвимо водичку в іншому стаканчику. Ось яке диво у нас вийшло! В одному стаканчику у нас вийшла світло - червона вода, а в іншій темно - червона.

Поставте нашу чарівну пензлик в стаканчик зі світло - червоною водою. А тепер з темно - червоною.

Федя, де у тебе вийшла темно - червона водичка? ....

У нас вийшла гарна, різнобарвна вода різних відтінків - світлого і темного. Сподобалося вам допомагати колобку? І мені сподобалося разом з вами допомагати колобку.

7. Підсумок заняття.

Діти, велике спасибі вам, мені так сподобалося з вами грати. Можна я залишуся у вас в групі? Колобок приготував нам сюрприз - мильні бульбашки ... І я пропоную вам піти в групу Чебурашка, Де разом з Колобком будемо пускати мильні бульбашки.

Публікації по темі:

Конспект заняття «Подорож в країну геометричних фігур» у другій молодшій групі Тема: Подорож в країну геометричних фігур. Завдання: Навчальні: Розширювати знання дітей про геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник).

Конспект безпосередньо-освітньої пізнавальної діяльності «Подорож в країну геометричних фігур» Мета: закріпити знання про геометричні фігури і їх властивості. Завдання: - освітні: Тренувати дітей у визначенні геометричних.

Конспект з математики в середній групі «Подорож в країну геометричних фігур» Конспект безпосередньо освітньої діяльності по введенню в математику в середній групі. Тема: «Подорож в країну геометричних.

Конспект заняття з математики в середній групі «Подорож в країну геометричних фігур» Конспект заняття з математики в середній групі «Подорож в країну геометричних фігур» Вихователь: невільнице О. Г. Мадоу д \\ с «Горобина».

Методик для дітей, які представляють геометричні фігури, дуже багато на сучасному ринку. Нижче представлені основні з них, а також ігри, що розвивають дитину.

У наш час раннього розвитку малюка надають великого значення. Крох починають навчати мало не з пологового будинку. Існує безліч ігор, книг, відео- а аудіоматеріалів, які допомагають діткам швидше освоїти такі прості - на перший погляд - теми, як букви, цифри, форми, кольору. Особливо популярні картки, що показують геометричні фігури для малюків. Цей посібник наочно, лаконічно. Воно дозволяє дитині швидко і легко освоїти необхідні знання.

Коли починати вивчати геометричні фігури?

В общем-то, знайомити дитину з формами можна вже з перших місяців. Немає нічого поганого, якщо ви в ігровій формі, не досаждая малюкові, будете показувати йому картинки або іграшки, чітко вимовляючи назву фігури (коло, квадрат і т. Д.).

Таким чином, вже до двох років дитина повинна добре знати три форми:

  1. трикутник;
  2. коло;
  3. квадрат.

До трьох років у цей список повинні додатися:

  • овал;
  • ромб;
  • прямокутник.

До слова, вивчення геометричних форм велику увагу приділено в методиці Марії Монтессорі. В її матеріалах є кілька ігор, які допомагають дитині швидко навчитися визначати форми предметів. Про них ми поговоримо далі.


Навіщо вивчати геометричні фігури малюкові?

Про користь раннього розвитку сказано вже чимало. Саме активне навчання малюка в період від народження до трьох років формує у нього креативність і швидкість мислення, старанність і любов до знань, уміння швидко засвоювати інформацію.

Вивчення форм необхідно і з деяких інших причин.

  • Весь світ навколо складається з фігур (коло - колесо машини, тарілка, сонце; квадрат - вікно, сидіння стільця і \u200b\u200bт. Д.).
  • Підготовка до школи - чим раніше малюк освоїть прості знання, тим легше йому буде вчитися в школі.
  • Вивчення форм дозволить малюкові грати в ті ігри, які недоступні діткам, які не знають, що таке коло, квадрат і т. Д.
  • Вивчаючи геометричні фігури, дитина розширює свій кругозір, тренує мозок, збільшує словниковий запас.


5 правил навчання геометричних фігур

Варто пам'ятати, що вся інформація, яка нам здається елементарної, для дітей є новою і часто незрозумілою. З геометричними фігурами це правило працює майже завжди. Тому, якщо дитина плутає коло з квадратом і не бажає виправлятися, будьте терплячі і не сваріть дитину за промахи.

Для більш швидкого і легкого засвоєння знань крихіткою дотримуйтесь простих порад.

  1. Вказуйте малюкові на геометричні форми в повсякденному житті. Показавши чаду книгу, скажіть, що вона прямокутна, продемонструвавши блюдце, дайте йому визначення «коло».
  2. Намагайтеся отримувати зворотний зв'язок. Довідаєтеся у малюка, до якої категорії відноситься будинок, стіл, подушка. Подивіться навчальне відео і попросіть дитину розповісти, що він побачив.
  3. Використовуйте іграшки правильних геометричних форм. Купуйте дитині круглі і трикутні формочки, кубики, м'яч.
  4. Грай ті в ігри, де потрібне знання назв фігур (див. Нижче).
  5. Дивіться відео і мультики, які розповідають про формах (наприклад, «Бебі Ейнштейн»).


Ігри «Геометричні фігури» для дітей

сортер

Це одна з перших розвиваючих іграшок малюка, що дозволяє дізнатися про властивості різних фігур. Суть сортера полягає тому, що для певного отвори потрібно підібрати іграшку відповідної форми (кульку, кубик і інші). Дитина дуже швидко починає розуміти, що до чого.

Така іграшка не тільки вчить карапуза швидко розрізняти фігури різної геометричної форми, Але і тренує дрібну моторику пальців, а також розвиває логічне мислення.

Ігри за методикою Монтессорі

Марія Монтессорі, як уже було сказано вище, надавала великого значення геометричних фігур в розвиваючих іграх малюка. В її методикою існує кілька способів познайомити дитину з геометрією в ігровій формі. наприклад:

  • Покладіть фігури в непрозорий пакет або сумку. Нехай малюк по черзі бере по одній іграшці і, не дістаючи її, визначає, якою вона форми.
  • Для більш старшої дитини можна придумати таке завдання: скажіть слово-визначення, наприклад, «катаються». Малюк повинен назвати форми, які володіють цією властивістю.
  • Можна запропонувати дитині назвати всі форми з куточками або без куточків, з гранями або без.
  • Творчий варіант гри з фігурами. Попросіть дитину пофантазувати і сказати, на що схожий коло, квадрат, трикутник.

У методиці Монтессорі існує спеціальне пристосування, Іменоване «Рамки і вкладиші». Це своєрідний аналог сортера, про який ми говорили вище.

Малюнки та трафарети

Якщо вашому чаду подобається малювати, то використовуйте це для того, щоб навчити його розрізняти фігури. Разом намалюйте будиночок. Проговорите всі деталі: Вікна квадратні, дах - трикутник і т. Д.

Також можна запропонувати дитині трафарети. Їх можна вирізати самостійно з щільного паперу або придбати готові.

Обводячи ту чи іншу фігуру, малюк буде вчитися малювати їх ( «набивати руку»), а ваші коментарі (це коло, це трикутник) допоможуть чаду швидше запам'ятати їх назви.

картки Домана

Метод Домана дуже популярний серед батьків, які цікавляться раннім розвитком своєї дитини. Він має на увазі використання наочних карток для кращого засвоєння малюком отриманих знань. У Домана є окремий набір карток, присвячений геометричних фігур. Його можна купити або скачати в Інтернеті (там же можна знайти відео про дану методику).


Література і дидактичний матеріал

Нижче наведені найбільш популярні і дієві методики і матеріали для ознайомлення дітей з геометричними формами.

  • «Школа Семи Гномів"

У циклі книжок для раннього розвитку дітей «Школа Семи Гномів" є дві, присвячені формам: «Квадратик і Кружок» (для дітей від народження і до року), «Форма. Колір »(для дітей від 1 року до 2 років). У книгах крупно і наочно представлені основні фігури.

  • Геометричні фігури. М'яка мозаїка

Дуже зручний і яскравий спосіб познайомити дитину з формами. Мозаїка виготовлена \u200b\u200bз безпечного м'якого матеріалу. Малюкові буде цікаво розглядати її деталі і збирати з них картинки.

  • розмальовки

Таких книжок-навчалок на сучасному ринку дуже багато. Можна виділити «Розумну розмальовку. Смішарики »з улюбленими дітьми героями з однойменного мультфільму.

  • наклейки

Багаторазові наклейки також будуть дуже корисні в період навчання дитини «геометрії для самих маленьких». Такі наклейки можна клеїти куди завгодно! У ванну, в дитячу кімнату, на кухню. Запропонуйте дитині гру: в навколишньому середовищі потрібно знайти предмети того чи іншого виду.

Мультики про геометричні фігури



висновок

Вчити і знайомити дитину з геометричними фігурами не тільки важливо, але і дуже цікаво! Проявіть фантазію, придумайте свої ігри і завдання для чада, показуйте цікаві відео, І він відповість вам любов'ю і вдячністю.

Математичне завдання - Геометричні фігури для дітей 3-4 років "Розмальовка" направлено на розвиток математичних уявлень дитини і є провідними в навчанні дітей дошкільного віку. До 4 років дитина повинна вміти розрізняти і називати коло, квадрат, прямокутник, овал, а також всі основні кольори.

Геометричні фігури для дітей 3-4 років - Умови завдань:

Тут ви можете завантажити геометричні фігури для дітей 3-4 років у вигляді розвиваючих завдань-розмальовок. Роздрукуйте скачаний файл на чорно-білому принтері і дайте дитині для розфарбовування, попередньо прочитавши йому умови, яких потрібно дотримуватися:

  • Перше завдання: Закрась всі кола синім кольором. Порахуй, скільки їх?
  • Друге завдання: Розфарбуй все трикутники помаранчевим кольором. Скільки їх?
  • Третє завдання: Закрась квадрати червоним кольором, а прямокутники - жовтим. Скільки вийшло квадратів? А скільки прямокутників? Чого більше?
  • Четверте завдання: Розфарбуй овали зеленим кольором. Скільки вийшло овалів?

завантажити геометричні фігури для дітей 3-4 років (бланк із завданнями) в оригінальному розмірі (для роздруківки на комп'ютері) ви можете у вкладеннях внизу сторінки.

Завдання є авторською розробкою дитячого порталу "Чудо-Юдо". Копіювання правами та привілеями завдання на інших сайтах або в друкованих виданнях заборонена законом про авторські права.

Методик для дітей, які представляють геометричні фігури, дуже багато на сучасному ринку. Нижче представлені основні з них, а також ігри, що розвивають дитину.

У наш час раннього розвитку малюка надають великого значення. Крох починають навчати мало не з пологового будинку. Існує безліч ігор, книг, відео- а аудіоматеріалів, які допомагають діткам швидше освоїти такі прості - на перший погляд - теми, як букви, цифри, форми, кольору. Особливо популярні картки, що показують геометричні фігури для малюків. Цей посібник наочно, лаконічно. Воно дозволяє дитині швидко і легко освоїти необхідні знання.

Коли починати вивчати геометричні фігури?

В общем-то, знайомити дитину з формами можна вже з перших місяців. Немає нічого поганого, якщо ви в ігровій формі, не досаждая малюкові, будете показувати йому картинки або іграшки, чітко вимовляючи назву фігури (коло, квадрат і т. Д.).

Таким чином, вже до двох років дитина повинна добре знати три форми:

  1. трикутник;
  2. коло;
  3. квадрат.

До трьох років у цей список повинні додатися:

  • овал;
  • ромб;
  • прямокутник.

До слова, вивчення геометричних форм велику увагу приділено в методиці Марії Монтессорі. В її матеріалах є кілька ігор, які допомагають дитині швидко навчитися визначати форми предметів. Про них ми поговоримо далі.

Навіщо вивчати геометричні фігури малюкові?

Про користь раннього розвитку сказано вже чимало. Саме активне навчання малюка в період від народження до трьох років формує у нього креативність і швидкість мислення, старанність і любов до знань, уміння швидко засвоювати інформацію.

Вивчення форм необхідно і з деяких інших причин.

  • Весь світ навколо складається з фігур (коло - колесо машини, тарілка, сонце; квадрат - вікно, сидіння стільця і \u200b\u200bт. Д.).
  • Підготовка до школи - чим раніше малюк освоїть прості знання, тим легше йому буде вчитися в школі.
  • Вивчення форм дозволить малюкові грати в ті ігри, які недоступні діткам, які не знають, що таке коло, квадрат і т. Д.
  • Вивчаючи геометричні фігури, дитина розширює свій кругозір, тренує мозок, збільшує словниковий запас.

5 правил навчання геометричних фігур

Варто пам'ятати, що вся інформація, яка нам здається елементарної, для дітей є новою і часто незрозумілою. З геометричними фігурами це правило працює майже завжди. Тому, якщо дитина плутає коло з квадратом і не бажає виправлятися, будьте терплячі і не сваріть дитину за промахи.

Для більш швидкого і легкого засвоєння знань крихіткою дотримуйтесь простих порад.

  1. Вказуйте малюкові на геометричні форми в повсякденному житті. Показавши чаду книгу, скажіть, що вона прямокутна, продемонструвавши блюдце, дайте йому визначення «коло».
  2. Намагайтеся отримувати зворотний зв'язок. Довідаєтеся у малюка, до якої категорії відноситься будинок, стіл, подушка. Подивіться навчальне відео і попросіть дитину розповісти, що він побачив.
  3. Використовуйте іграшки правильних геометричних форм. Купуйте дитині круглі і трикутні формочки, кубики, м'яч.
  4. Грай ті в ігри, де потрібне знання назв фігур (див. Нижче).
  5. Дивіться відео і мультики, які розповідають про формах (наприклад, «Бебі Ейнштейн»).

Ігри «Геометричні фігури» для дітей

Це одна з перших розвиваючих іграшок малюка, що дозволяє дізнатися про властивості різних фігур. Суть сортера полягає тому, що для певного отвори потрібно підібрати іграшку відповідної форми (кульку, кубик і інші). Дитина дуже швидко починає розуміти, що до чого.

Така іграшка не тільки вчить карапуза швидко розрізняти фігури різної геометричної форми, але і тренує дрібну моторику пальців, а також розвиває логічне мислення.

Ігри за методикою Монтессорі

Марія Монтессорі, як уже було сказано вище, надавала великого значення геометричних фігур в розвиваючих іграх малюка. В її методикою існує кілька способів познайомити дитину з геометрією в ігровій формі. наприклад:

  • Покладіть фігури в непрозорий пакет або сумку. Нехай малюк по черзі бере по одній іграшці і, не дістаючи її, визначає, якою вона форми.
  • Для більш старшої дитини можна придумати таке завдання: скажіть слово-визначення, наприклад, «катаються». Малюк повинен назвати форми, які володіють цією властивістю.
  • Можна запропонувати дитині назвати всі форми з куточками або без куточків, з гранями або без.
  • Творчий варіант гри з фігурами. Попросіть дитину пофантазувати і сказати, на що схожий коло, квадрат, трикутник.

У методиці Монтессорі існує спеціальне пристосування, іменоване «Рамки і вкладиші». Це своєрідний аналог сортера, про який ми говорили вище.

Малюнки та трафарети

Якщо вашому чаду подобається малювати, то використовуйте це для того, щоб навчити його розрізняти фігури. Разом намалюйте будиночок. Проговорите всі деталі: Вікна квадратні, дах - трикутник і т. Д.

Також можна запропонувати дитині трафарети. Їх можна вирізати самостійно з щільного паперу або придбати готові.

Обводячи ту чи іншу фігуру, малюк буде вчитися малювати їх ( «набивати руку»), а ваші коментарі (це коло, це трикутник) допоможуть чаду швидше запам'ятати їх назви.

картки Домана

Метод Домана дуже популярний серед батьків, які цікавляться раннім розвитком своєї дитини. Він має на увазі використання наочних карток для кращого засвоєння малюком отриманих знань. У Домана є окремий набір карток, присвячений геометричних фігур. Його можна купити або скачати в Інтернеті (там же можна знайти відео про дану методику).

Література і дидактичний матеріал

Нижче наведені найбільш популярні і дієві методики і матеріали для ознайомлення дітей з геометричними формами.

  • «Школа Семи Гномів"

У циклі книжок для раннього розвитку дітей «Школа Семи Гномів" є дві, присвячені формам: «Квадратик і Кружок» (для дітей від народження і до року), «Форма. Колір »(для дітей від 1 року до 2 років). У книгах крупно і наочно представлені основні фігури.

  • Геометричні фігури. М'яка мозаїка

Дуже зручний і яскравий спосіб познайомити дитину з формами. Мозаїка виготовлена \u200b\u200bз безпечного м'якого матеріалу. Малюкові буде цікаво розглядати її деталі і збирати з них картинки.

  • розмальовки

Таких книжок-навчалок на сучасному ринку дуже багато. Можна виділити «Розумну розмальовку. Смішарики »з улюбленими дітьми героями з однойменного мультфільму.

  • наклейки

Багаторазові наклейки також будуть дуже корисні в період навчання дитини «геометрії для самих маленьких». Такі наклейки можна клеїти куди завгодно! У ванну, в дитячу кімнату, на кухню. Запропонуйте дитині гру: в навколишньому середовищі потрібно знайти предмети того чи іншого виду.

Мультики про геометричні фігури

висновок

Вчити і знайомити дитину з геометричними фігурами не тільки важливо, але і дуже цікаво! Проявіть фантазію, придумайте свої ігри і завдання для чада, показуйте цікаві відео, і він відповість вам любов'ю і вдячністю.

Вивчати не складно, адже сьогодні існує маса різних ігор та іграшок, які їм в цьому допомагають.

А чи знаєте ви, що дворічна дитина повинен знати три основні геометричні фігури - коло, квадрат і трикутник, а в три роки карапуз уже повинен знати шість геометричних фігур : Тобто ще прямокутник, овал і ромб.

Як же малюкові навчиться їх розрізняти?

А ось і кілька рад про те, як допомогти дитині в освоєнні геометрії:

1. Геометричні фігури для дітей потрібно починати представляти десь з 2 років. Вперше потрібно показувати велике їх зображення і називати їх.

2. Назва варто згадувати по кілька разів, щоб воно краще запам'яталося.


3. Постійно нагадуйте дитині, яку форму мають різні предмети, наприклад, м'яч круглий, книга прямокутна і т.д.

4. Після того, як малюк зможе показати фігури, можна просити його, їх називати.

5. Також можна показати дитині мультфільм з серії "Бебі Ейнштейн", в якому під веселу пісеньку з геометричних фігур збирають клоуна і показують різні предмети з них. Або будь-який інший дитячий розвиваючий мультфільм, головна ідея якого - вивчення геометрії.

З 3-4 років вже потрібно починати пояснювати дитині, чому прямокутник і трикутник так називаються. Порахуйте з малюком кути.

6. Купуйте дитині сортер -, основний принцип якої полягає в тому, щоб вставити предмет певної геометричної форми в потрібний отвір. Такі, до речі, бувають дуже кумедні - музичні.


7. Малюйте картинки з різних геометричних фігур і пропонуйте дитині розповідати, з яких саме фігур вони складаються.


8. Вирізуйте геометричні фігури з картону і просите малюка, щоб він їх сортував. Але для початку вирізуйте всі фігури одного кольору.

9. Можна в таких картонних геометричні фігури проколоти дірочки і попросити малюка, за допомогою шнурочки, зібрати гусеницю або з однакових фігур, або чергуючи їх.

10. Добрими помічниками у вивченні геометричних фігур для дітей можуть бути кубики, м'ячики, пірамідки, конструктори.

11. Робіть з геометричних фігур.


12. Можна разом з карапузом помалювати фігури на крупі (на гречці або рисі) - це дуже цікаве і цікаве заняття, але після нього доведеться робити невелику прибирання.

13. Можна, якщо дозволяє погода, малювати геометричні фігури і на вулиці, палицями на піску.

14. Цікавим також може бути заняття, при якому малюк «малює» фігури з мотузок.

15. Заохочуйте фантазію і інтерес малюка, хваліть його навіть за маленькі досягнення!

А які методи вивчення геометричних фігур знаєте ви? Напишіть в коментарях.

Хлопці, подивіться, як багато у нас гостей сьогодні. Давайте привітаємо їх, скажімо «Здрастуйте».

- Чуєте, хтось стукає в двері? Дивіться, до нас на заняття прийшов щеня Шарик, він хоче з нами погратися. Хочете пограти з Шариком?

Шарик недавно познайомився з геометричними фігурами, а ви з ними знайомі?

Які геометричні фігури ви знаєте?

Кулька буде загадувати загадки, а ви відгадуйте, що за геометричну фігуру Шарик загадав.

Ні кутів у мене,

І схожий на блюдце я,

На тарілку і на кришку,

На кільце, на колесо.

Відгадайте, друзі,

Слайд 1. (червоне коло)

В .: Ви правильно відгадали загадку. А що ви знаєте про колі?

Правильно, у нього немає кутів, і тому він може котитися.

А якого кольору коло на цій картинці?

В: Подивіться, діти, що зображено на цій картинці?

Скільки кіл зображено на цій картинці?

Женя, підійди до дошки і порахуй кола.

Якого розміру кола?

Якого кольору маленький коло?

Якого кольору велике коло?

Щеня: Молодці, діти! Слухайте наступну загадку!

Три вершини, три кути,

Три сторони у мене.

Діти, хто ж я?

Слайд 3. (синій трикутник)

В: Подивіться, діти, на зображенні зображений трикутник.

Хто знає, чому трикутник так називається?

Давайте порахуємо, скільки кутів у трикутника. Оля, вийди до дошки і порахуй кути.

А скільки сторін у трикутника?

Давайте порахуємо. Андрій, виходь до дошки і порахуй боку у трикутника.

А якого кольору трикутник на цій картинці?

В: Діти, подивіться, що зображено на цій картинці?

Скільки трикутників на цій картинці?

Карина, вийди до дошки і порахуй трикутники.

Лера, якого кольору трикутники на цій картинці? Вийди до дошки і покажи, будь ласка.

Гоша, якого розміру зелений трикутник? (Великий, середній або маленький)

Женя, якого розміру синій трикутник?

Карина, якого розміру червоний трикутник?

Щеня: Які ж ви молодці! Слухайте наступну загадку.

Він давно знайомий мій

Кожен кут в ньому прямий

Всі чотири сторони однакової довжини

Вам його представити радий

А звуть його ... ..

(Зелений квадрат)

В: Подивіться на картинку, тут зображений квадрат.

Якого кольору цей квадрат?

Скільки у квадрата кутів?

Майя, вийди до дошки і порахуй кути у квадрата.

Скільки сторін у квадрата? Сергій, вийди до дошки і порахуй боку у квадрата.

Подивіться, що зображено на цій картинці?

Давайте порахуємо, скільки квадратів на цій картинці.

Якого розміру квадрати на зображенні?

Якого кольору великі квадрати?

Якого кольору маленькі квадрати?

Щ .: Ви такі молодці, розгадали всі загадки і відповіли на всі питання!

В: Шарик придумав для нас ще одну гру з геометричними фігурами. Пограємо?

Подивіться, Шарик розклав фігури по порядку. Подивіться, які фігури зображені?

Яка фігура перша?

Якого кольору квадрат?

Яка фігура наступна, друга?

Якого кольору коло?

Яка фігура остання?

Якого кольору трикутник?

Шарик перемішав всі фігури і знову розклав їх, але він помилився. Давайте допоможемо Шарику, і знайдемо помилку?

В: Подивіться, що Шарик поклав не в тому порядку на цій картинці?

Давайте подивимося на наступну картинку, які фігури Шарик неправильно поклав?

Які фігури помінялися місцями?

Правильно, яка фігура повинна бути першою?

Точно, жовтий коло залишається на своєму місці.

Яка фігура повинна бути останньою?

Молодці! Шарик склав фігури ще раз, і знову помилився. Давайте допоможемо йому знову!

Які фігури не на своїх місцях на цій картинці?

Яка фігура повинна бути першою?

Яка фігура повинна бути другою?

Яка фігура повинна бути третьою?

Щ: Дякую! Ви допомогли мені правильно скласти всі фігури! Молодці!

В: А тепер давайте трохи відпочинемо!

Встаньте біля своїх стільчиків, і пограємо разом з Шариком.

У дворі щеня грав,
Стрибав, бігав і вважав:
«Раз - стрибок і три кивка,
Два - направо голова,
Три - наліво поворот »-
І помчав до воріт,
А потім зітхнув і сів:
Він втомився і принишк.

В: Вам сподобалося грати з Шариком?

Ви знаєте, у нашого друга Шарика немає будиночка. Але ми можемо допомогти йому і зробити будиночок для нього з геометричних фігур.

Допоможемо Шарику, зробимо для нього будиночок?

Ви знаєте, як називається будиночок, в якому живе собака?

Як ви думаєте, з чого ми будемо робити будку для Шарика?

Пройдіть за столи. Подивіться, у кожного з вас на столі лежить квадрат, трикутник і коло.

Як ви думаєте, з якої фігури ми зробимо сам будиночок?

Правильно! Якого кольору квадрат у вас на столі?

Покладіть квадрат жовтого стороною вниз на стіл.

Відкрийте клей, візьміть його в праву руку, і намажте весь квадрат клеєм, притримуючи його лівою рукою.

Поставте клей на стіл, візьміть квадрат, і приклейте його посередині листа, як зображено на картинці на дошці.

З якої фігури ми зробимо дах для будки?

Якого кольору трикутник у нас на столах?

Подивіться на картинку на дошці.

Покладемо трикутник червоною стороною вниз на стіл. Візьмемо клей в праву руку і намажемо весь трикутник з білою боку клеєм, притримуючи його лівою рукою.

Поставимо клей на стіл, візьмемо трикутник в руки і приклеїмо так, як зображено на картинці на дошці, зверху над квадратом.

Яку фігуру ми візьмемо, що б зробити двері в нашій будці?

Якого кольору коло у нас на столах?

Подивіться на картинку на дошці, куди ми приклеїмо двері?

Покладемо коло синьої стороною вниз на стіл. Візьмемо клей в праву руку і намажемо весь коло з білою боку клеєм, притримуючи його лівою рукою.

Поставимо клей на стіл, візьмемо коло в руку і приклеїмо так, як зображено на слайді на дошці.

Щ: Які чудові будки з геометричних фігур ви для мене зробили!

Тепер мені буде де жити! Дякую!

Сучасні виробники товарів для дітей і дитячі психологи пропонують зайнятися розвитком і навчанням дитини практично відразу після його народження. За якими методиками займатися - вирішувати тільки батькам, але деякі основні поняття слід пояснити поза основної програми. для малюків важливі не менш ніж кольори і назви основних побутових предметів. Як же правильно познайомити дитину з колами і овалами?

Навіщо потрібна геометрія дошкільнятам?

Поняття форми і розміру допомагає сприймати навколишній світ і предмети, порівнювати їх між собою. Ви, не замислюючись, скажете, описуючи якийсь незвичайний предмет меблів, що він схожий на два прямокутника з закругленими краями. А тепер уявіть собі, наскільки складно описати і порівняти якісь об'єкти, не знаючи назв і понять простих форм. Саме тому вивчити геометричні фігури для малюків корисно якомога раніше. Вже до 2-3 років дитина повинна знати, як мінімум, коло, квадрат, прямокутник, трикутник, ромб. Поступово можна додавати і складніші фігури.

Вирушаємо на пошуки фігур!


Найпростіше чогось навчити дитину в процесі гри. Постарайтеся зацікавити малюка, подавайте новий матеріал в оригінальній ігровій формі. Для самих маленьких навіть не потрібно організовувати заняття, вчитися можна мимохідь. Розкажіть, що чашка кругла, а книга - прямокутна. Наочним посібником, що розкриває поняття «геометричні фігури», для малюків стануть самі звичайні іграшки. Порівнюйте разом кубики і м'ячики, ускладнюйте завдання, додаючи посуд або фрукти для гри в магазин. Дітей старшого віку можна зайняти на тривалий час, попросивши знайти в кімнаті якомога більше кіл або трикутників. Допоможіть проявити всю фантазію і поясніть, що фігури можуть «ховатися» на тканини або шпалерах у вигляді малюнка, являти собою цілий предмет або його частину.

Цікава геометрія


Вивчити 5 геометричних фігур набагато простіше, якщо самостійно їх намалювати. Запропонуйте малюкові творче завдання, візьміть аркуш паперу і фарби, олівці і фломастери і покажіть коло, прямокутник, квадрат, трикутник і ромб. Більш цікава версія цієї гри - мама малює геометричну фігуру, а дитина домальовує якісь елементи, перетворюючи форму в предмет або тварина. Можна також намалювати прямокутник на аркуші паперу і повісити на видному місці. Звичайно, хтось із ваших гостей здивуватися такому прикрасі інтер'єру, але ви завжди зможете відповісти: «Це ми вчимо геометричні фігури з малюками». На наступний день намалюйте коло і повісьте його поруч з прямокутником. А потім запропонуйте порівняти фігури між собою. Поступово додайте інші форми і обов'язково приділяйте кілька хвилин в день такого навчання.

Корисні іграшки для вивчення фігур


У вивченні основ геометрії допоможуть різноманітні ігри та іграшки. Найпростіший варіант: придбати готові картки із зображенням фігур. Зазвичай такі набори орієнтовані на вивчення форми і кольору. Карток може бути багато, фігури на них повторюються, але розрізняються за розміром і відтінку. Грати з такою настільною грою можна годинами. Попросіть зібрати всі однакові форми, потім розкласти їх за розміром. Потім змішайте картки і запропонуйте знайти всі фігури одного розміру та кольору. При бажанні таку гру можна зробити і своїми руками. Допомогти в вивченні геометрії здатне і спеціальне дитяче лото. При бажанні зовсім неважко знайти таку гру, присвячену фігурам. І все ж найпопулярнішими геометричними іграшками залишаються сортери. Зазвичай це якась основа (ємність, рамка), що має прорізи різних форм. В отвори вставляються кольорові геометричні фігури. Завдання дитини - підібрати для кожного маленького предмета відповідну проріз на основі. Сортери бувають оформлені в різних стилях, але вибираючи найпростіший - геометричний, ви отримуєте можливість вивчити назви фігур під час їх розміщення в основі. Допомогти в вивченні форм можуть і дерев'яні або картонні рамки з вкладишами, зроблені за принципом сортера. Корисно також дивитися спеціальні навчальні мультики про геометричні фігури для малюків. Поєднуйте всі запропоновані варіанти навчання, і тоді у вашої дитини не виникне проблем з геометрією.

  • Закріплення уявлення про геометричні фігури;
  • Розвиток допитливості, уваги, пам'яті, мислення;
  • Виховання інтересу до пізнання властивостей предметів навколишнього світу;

матеріал:

  • Герой Квадратік- рукавичка
  • Набір геометричних фігур
  • Предмети різної геометричної форми
  • блоки Дьенеша
  • Ілюстрація із зображенням будинків з різних геометричних фігур
  • рахункові палички

Вихователь: Хлопці, сьогодні в наш дитячий сад прийшов лист. На конверті написано: Дитячий садок № 264, група «Знайки».

Згодна, це лист написано нам. Давайте прочитаємо:

«Здрастуйте, хлопці! Я чув, що ви дуже дружні і допитливі, хочете дізнатися завжди щось нове і цікаве. А ще я знаю, що ви любите математику. Тому я запрошую вас в Місто геометричних фігур, я приготував для вас різні цікаві ігри та завдання.

Квадратик і його друзі ».

Хлопці, в конверті ще лежить фотографія. Подивіться, де тут цікаво Квадратик? Згодна, напевно, це червоний квадрат.

(Фото із зображенням геометричних фігур)

Ой, хлопці, тут ще щось написано.

«Потрапити до нашого міста можна тільки по доріжці, збудованої з цеглинок (Блоки Дьенеша):

  • Червоний, великий, прямокутний блок
  • Синій, великий, прямокутний блок
  • Чи не червоний, великий, прямокутний блок
  • Чи не синій, великий, квадратний блок
  • Маленький, жовтий, трикутний блок
  • Чи не синій, що не жовтий, маленький, квадратний блок.

Вихователь: Ось ми і в місті!

(Розглядаємо ілюстрацію). Які цікаві будинки.

  • З яких геометричних фігур побудований найвищий будинок?
  • З яких геометричних фігур зроблені вікна?
  • З яких геометричних фігур зроблені дахи будинків?
  • Скільки в місті червоних трикутників?
  • Скільки синіх прямокутників?
  • Скільки зелених квадратів?
  • Скільки коричневих ромбів?
  • Скільки жовтих овалів?

Вихователь: Давайте погуляємо по місту:

Ми йдемо, йдемо, йдемо, піднімаємо ніжки

А у нас на ногах нові чобітки.

Ой, ой, ой, ой, ой, ой - калюжа-то, яка

Ой, ой, ой, ой, ой, ой - калюжа-то велика

Не боюсь, не боюсь калюжу перестрибнути

Вихователь: Хлопці, щось квадратики не видно. А ось і він (лялька - рукавичка з квадратиком).

Вихователь: Квадратик, де твої цікаві ігри і завдання?

Гра «Знайди пару»

Вихователь роздає дітям по одній геометричній фігурі і пропонує знайти пару (тобто нуужно знайти точно таку ж геометричну фігуру)

Хлопці, скажіть яка фігура утвориться, якщо 2 геометричні фігури скласти докупи:

  • Квадрат + квадрат \u003d прямокутник
  • Прямокутник + прямокутник \u003d квадрат
  • Трикутник + треуольнік \u003d ромб
  • Трикутник + трикутник \u003d квадрат

Гра «Що зайве?»

  • Коло, ромб, прямокутник, трикутник, квадрат - одного кольору
  • Всі фігури великі, одна маленька
  • Всі фігури жовті, одна синя.

Гра «Складання геометричних фігур з кольорових паличок»

  • Склади квадрат
  • Склади трикутник
  • Склади прямокутник

Гра «На що схоже?»

(Розкладені предмети різні) На яку форму схожий предмет?

  • Зошит - прямокутник
  • Блокнот - квадрат
  • Лінійка - трикутник
  • Гумка для волосся - коло
  • Календарик - прямокутник
  • Фотоппарат - прямокутник
  • Складений хустку - трикутник
  • Тарілка - коло

Вихователь: Хлопці, пора прощатися з Квадратиком і його друзями. Ми ще не раз з ними зустрінемося, адже наша подорож в Країну Знань тільки починається.

Назва: Конспект НСД з математики з дітьми 3-4 років «У місті геометричних фігур»

Посада: вихователь
Місце роботи: МБДОУ № 264
Місцезнаходження: м Красноярськ

Кращі статті по темі